NUSAYBİNLİYİZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NUSAYBİNLİYİZ

futbol haberleri internet programları cep telefonları mp3 ler genel kültür

saat

Tarıyıcı

NUSAYBİNBİZ SON DAKİKA HABERLERİ

Resûlullah (S.A.V)'in yaptığı dualar

mamostaberat admin
    mamostaberat admin
    Administrator
    Administrator

Resûlullah (S.A.V)'in yaptığı dualar Empty Resûlullah (S.A.V)'in yaptığı dualar

Mesaj  mamostaberat admin C.tesi Ağus. 15, 2009 5:33 pm

Allah'dan başka bir ilâh yok, ancak Allah var. O'nun şeriki yoktur. Mülk O'nundur, hamd de O'nundur. O her şeye kaadirdir. Allah'ım, Senin verdiğine engel olacak da yoktur, vermediğini verecek de yoktur. Ve servet sahibi olanlara servetleri sana karşı bir menfaat veremez. Yani servetine güvenerek sana âsî olanları o servetleri kurtaramaz. "[1]

"Yâ Rabb, benim hatâlarımı, bilmeden yapdıklarımı, işimde aşırı gitmemi, ve Senin benden çok iyi bildiğin hallerimi mağfiret eyle. Allah'ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen ve kasden yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle!"2]

"Ey Rabbim! Ben zayıfım, rızân yolunda benim zaafımı kuvvetlendir. Beni nâsiyemden tutup hayra sevk et. İslâm'ı rızâmın en son noktası kıl. Ey Rabbim, ben zayıfım, beni kuvvetlendir. Ben zelilim beni aziz kıl. Ben sana muhtacım, beni rızıklandır."[3]

"Ey Rabbim! Acizlikten, tembellikten, korkaklıktan, cimrilikten, eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan, kasvetten, gafletten, zilletten, azlıktan, meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten, küfürden, fısktan, şekavetten, nifaktan, yaptığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan, riyadan, sana sığınırım. Sağırlıktan, dilsizlikten, delilikten, cüzzamdan, abraşlıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım."[4]

"Ey Rabbim! Beni, iyilik ettiği zaman sevinen, kötülük ettiği zaman istiğfar edenlerden kıl.

"Ey, Rabbim! Gayb ilminle ve halk üzerine kudretinle, hayatı benim için hayırlı gördükçe beni yaşat, ölümü benim için hayırlı gördüğün zaman da beni vefat ettir. Ey Rabbim! Gizlide ve açık da senden haşyetini istiyorum. Rızâ hâlinde de, gadab hâlinde de ihlâs sözünden ayırmamanı istiyorum, fakirlikte de zenginlikte de i'tidâlden ayırmamanı istiyorum. Senden tükenmez bir ni'met, kesilmez bir göz ferahlığı istiyorum. Senden beni kazana razı kılmanı, ölümden sonra yaşamanın serinliğini istiyorum. Senden yüzüne bakmanın lezzetini; sana kavuşmanın şevkini istiyorum. Bütün bunları zarar vericinin zararından, sapdırıcı bir fitneden uzak olarak vermeni istiyorum. Ey Rabbim! Bizi îmân zîynetiyle süsle, bizi doğru yolda olan hidâyet rehberleri kıl."

"Ey kapıları açan Allah'ım! Bizim için girecek hayırlı kapılar aç." "Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah'ım! Bizlere merhamet eyle." Allah'ın kelimeleri adedince Lâ ilahe illallah. Yarattıkları adedince Lâ ilahe illallah, Arş ağırlığınca Lâ ilahe illallah. Semâlar dolusu Lâ ilahe illallah. Bunlarla beraber bunların mislince Lâ ilahe illallah. Bunlarla beraber bunların mislince Elhamdülillah." Böyle dersen ne bir melek sevabını yazmağa takat getirebilir, ne de bir başkası."[5]

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    [1] Buhârî, Ezan, 155, Deavât, 18; Müslim, Salât, 193; Tirmizî, Salât, 108; Mu vatta', Kader, 8; İbn Hanbel, Müsned, 3/87.
    [2]Buhâri, Deavât, 60; Müslim, 70.)
    [3]Râmüzü'l-ehâdis
    [4]Benzeri hadisler Buhârî, Deavât, 39, vd.
    [5]Camiu's-Sağir

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 2:36 pm