NUSAYBİNLİYİZ

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
NUSAYBİNLİYİZ

futbol haberleri internet programları cep telefonları mp3 ler genel kültür

saat

Tarıyıcı

NUSAYBİNBİZ SON DAKİKA HABERLERİ

asr-ı saadet dua manzaraları

mamostaberat admin
    mamostaberat admin
    Administrator
    Administrator

asr-ı saadet dua manzaraları Empty asr-ı saadet dua manzaraları

Mesaj  mamostaberat admin C.tesi Ağus. 15, 2009 5:51 pm

Resûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem Efendimize bir zatın şöyle dua ettiğinin haberi gelmiş:
    "Allah'ım! Senden şu niyazımla diliyorum. Şahadet ederim ki, sen Allah'sın! Senden başka hiçbir ilâh yoktur. Birsin, Samed'sin, doğurmayan, doğurulmayan, hiçbir benzeri olmayansın!"
    Bu şekilde dua edildiğini dinleyen Kâinatın Efendisi şöyle buyurur:
    "Bu duayı yapan, Allahu Teâlâ'dan öyle bir isimle istedi ki, bu isimle istendiğinde mutlaka talep edilen şey verilir, dua mutlaka kabul edilir."
    * * *
    Bir gün Resûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem'e ashabtan biri sorar:
    "Ya Resûlullah! Ben dualarıma 'Ya Ze'l–celâli vel ikrâm' diyerek başlıyorum." Resûlullah:
    "Duan kabul edilmiştir, dileğini iste."
    * * *
    Resûlullah Sallallahu Aleyhi ve Sellem bir gün ensârdan birinin evine ziyaret için uğradı. O sırada ev sahibi namaz kılıyordu. Kâinatın Efendisi bekledi. Ev sahibi namazını bitirdiğinde selâm verdi ve ellerini açarak şöyle dua etti:
    "Allah'ım! Şu duamla sana yalvarıyorum. Hamd senin içindir. Senden başka ilâh yoktur. Ya Mennan! Ya Hayyu, ya Kayyum! Ya Bedî'a's–semâvâti ve'l–ard, ya Ze'l–celâli ve'l–ikram…" Duasını bitirdi ve Kâinatın Efendisini karşıladı. Duasını duymuş olan Efendimiz şöyle buyurdu:
    "Sen Allahu Teâlâ'ya ism–i azamı ile dua ettin. O öyle bir isimdir ki, onunla dua edildiği zaman kabul edilir, onunla istenirse, mutlaka verilir."

Forum Saati Paz Nis. 28, 2024 7:21 pm